רשלנות רפואית בטיפולי בוטוקס

תגובות 0 על ידי ב רשלנות רפואית
8 במאי 2015
רשלנות רפואית בטיפולי בוטוקס

טיפולי אסתטיקה הם אחד התחומים שיותר התפתחו בשנים האחרונות, עברו שינויים והיום מדובר באחד התחומים המגוונים המציעים אינספור של אפשרויות לטיפול וטיפוח, חלקם אפילו מחליפים את סכיני המנתחים ותהליכי ההרדמה.

אחד החומרים בהם מנתחים פלסטיים, קוסמטיקאיות ומטפלים נוהגים להשתמש הוא חומר הבוטוקס. החומר עצמו מופק מרעלן הנקרא בוטולינום טוקסין. החומר מוזרק במינונים קטנים מאוד לאזורים מסוימים בהם יש רצון לטשטש או להעלים לחלוטין מראה של קמטים המופיעים כתוצאה מהבעות הפנים. למעשה, החומר משתק באופן זמני את השריר שלידו הוא מוזרק ויוצר מראה חלק. חשוב לציין שהחומר מאושר על ידי משרד הבריאות ועל ידי מנהל התרופות האמריקאי, זו גם הסיבה שהוא נפוץ לשימוש בכל רחבי העולם. בעבר היו משתמשים בו לטיפול בבעיות רפואיות שונות וגם היום נהוג לנצלו למטרות נוספות לדוגמא לטיפול בהזעה מוגברת. יחד עם זאת, השימוש בחומר טומן בחובו לא מעט סיכונים, סיכונים שעלולים להתפרש בפן המקצועי והמשפטי כרשלנות רפואית בטיפולי בוטוקס.

בוטוקס ורשלנות רפואית

להישאר צעירים לנצח - האם יש בכל סיכון?

מי מאיתנו לא רוצה להיראות טוב? להרגיש חיוניים, אנרגטיים וצעירים ואף מוכנים לעשות לא מעט בשביל זה? אם בעבר טיפולים אסתטיים היו משוייכים לבעלי הממון, היום כמעט כל אחד יכול לעבור טיפול אסתטי שמתאים לו ולמטרותיו. למרות העובדה שיש לא מעט מטפלים וקוסמטיקאיות שמקבלים הכשרה מתאימה לטפל בכל אותם חומרים דוגמת בוטוקס, עדיין טיפולים אסתטיים נחשבים לטיפולים רפואיים לכל הדעות. אי לכך, מערכת המשפט שמה דגש על מיצוי הדין ומקפידה להעניק פיצויים לאנשים שטופלו בטיפולים אסתטיים והיו חלק ממקרה של רשלנות רפואית, בהם צריך להתיעץ עם מומחה בנושא.

מכיון וחומר הבוטוקס עובד על שיתוק של השריר, במקרים חריגים כאשר יד שאינה מקצועית מבצעת את הפעולה, השריר בו מוזרק החומר עלול להיחלש ואף להפוך משותק. גם צניחה של העפעף, שטפי דם וכאבים חזקים הם חלק מהסיכונים שיש לקחת בחשבון, אך אלו בדרך כלל אינם מתפתחים למצב שייחשב רשלנות רפואית.

מה עושים במצב בו עברתם טיפול רפואי קוסמטי ואתם חושבים שבוצעה בכם רשלנות רפואית?

נושא הרשלנות הרפואית הוא תחום סבוך ומורכב מכמה סיבות. ראשית, בכדי שיוכח בכותלי בית המשפט מקרה של רשלנות רפואית, חייבות להימצא ראיות לכך, לכן לא תמיד קל להוכיח מצב כזה. בנוסף, בכדי ליצור מצב של כדאיות להגשת התביעה, יש לבדוק שאכן הפיצויים שהתקבלו לאחר סגירת המקרה ישתלמו לתובע מבחינה כלכלית. לעתים, אנשים מגישים את התביעה אך בסופו של דבר גם אם יצאו זכאים, הפיצויים לא מכסים את הוצאות המשפט.  יחד עם זאת, קשר סיבתי בין המעשה לבין הנזק הגופני חייב גם הוא להיות מוכח. אי לכך, במקרה בו עברתם טיפול רפואי קוסמטי ואתם חושבים שאתם חלק ממקרה של רשלנות רפואית, מומלץ לפנות לעורך דין מקצועי שפועל בתחום זה. העורך דין יבחן מולכם את המקרה, יבדוק את הכדאיות ויסייע לכם בכל התהליך באופן המקצועי והראוי ביותר.


רוצה להגיב למאמר?

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *