עורך דין לתביעת ביטוח לאומי – כך תבחרו נכון

22 ביוני 2015
עורך דין לתביעת ביטוח לאומי – כך תבחרו נכון

נפצעתם בתאונת עבודה, ואתם מחפשים עורך דין שיסייע לכם בהגשת תביעה לביטוח לאומי? רגע לפני שאתם בוחרים עורך דין, שעלול שלא לתת לכם מענה אידיאלי, קבלו את רשימת הטעויות המרכזיות, שלא כדאי ליפול בהן.

 כל הטעויות שיש להימנע מהן בבחירת עורך דין לתביעת ביטוח לאומי

פנייה למשרד עורכי דין גדול ועמוס

אל תפנו למשרד עורכי דין ענק, שמציע מגוון עצום של שירותים משפטיים, גם אם יש לו מוניטין נפלא ואלפי לקוחות מרוצים ממליצים. משרד עורכי דין גדול בדרך כלל עסוק ועמוס בתיקים, וזה אומר, שלעורכי הדין לא תהיה פניות מספקת לצרכים שלכם. עדיף לפנות למשרד קטן ומשפחתי, שאתם יכולים להיות בטוחים שעורכי בדין שלו יהיו נגישים אליכם בכל עת. כמובן חשוב לוודא, שהמשרד מקצועי ושיש עליו המלצות, אבל הרעיון הוא, שהמשרדים הגדולים לא בהכרח ייתנו לכם מענה טוב וראוי יותר.

אובדן כושר עבודה עקב מחלה

הסתייעות בעורך דין צעיר וחסר ניסיון

לא כדאי להיעזר בעורך דין חסר ניסיון. נכון, שפעמים רבות, דווקא עורכי הדין הצעירים הם בעלי תשוקה והתלהבות רבות יותר בהשוואה לעמיתיהם המבוגרים יותר, אך העובדה שעורך הדין טיפל בתיקים רבים וזכה בחלק ניכר מהם, תשרה עליכם תחושת ביטחון, שהיא חשובה מאוד לתהליך שאתם עומדים לעבור מול ביטוח לאומי.

לא לשאול האם עורך הדין מתמחה בנישה המשפטית הרלוונטית

בהמשך לאמור, זו תהיה טעות גדולה לא לבדוק אם עורך הדין מתמחה בייצוג נפגעים אל מול ביטוח לאומי. ענף הנזיקין הוא נישה משפטית עצומה, הכוללת תחומים רבים. לא מספיק רק לפנות לעורך דין המתעסק בנישה זו, אלא גם חשוב לוודא שיש לו ניסיון ממשי בייצוג נפגעים בתאונות עבודה, מחלות מקצוע וכן הלאה, אל מול ביטוח לאומי.

לא לבחון את התקשורת שנוצרת עם עורך הדין

חשוב מאוד לבחון את האינטראקציה שמתפתחת בינכם לבין עורך הדין. עורך הדין שיעניק לכם ליווי משפטי צריך להיות לא רק פרסונה מקצועית לעילא ולעילא, אלא גם בן אדם: אמפתי, מכיל, מקשיב ורגיש.
תהליך תביעת ביטוח לאומי על רקע תאונת עבודה, נכות או מכל סיבה אחרת יזמן עבורכם תקופה לא פשוטה ורוויית מחשבות מטרידות ולחצים, ולכן רצוי שהדמות שתלווה אתכם לאורכו תהיה גם נעימה ורגישה לצרכים שלכם. רצוי לנצל את הפגישה הראשונה עם עורך הדין, שבדרך כלל גם מוצעת ללא עלות, כדי להתרשם מהבן אדם ולוודא שאכן יש ביניכם כימיה טובה.

לא לבדוק מראש את העלויות שגובה עורך הדין

בשוק פועלים מאות עורכי דין, ששכר הטרחה של כל אחד מהם הוא שונה. בהתאם לתקציב העומד לרשותכם, יש לבחור את עורך הדין שתוכלו לשלם לו בעבור השירות המשפטי שהוא יציע לכם.
אם מצאתם עורך דין שנראה לכם פשוט מושלם למה שאתם צריכים, אך אם שכר הטרחה שלו אסטרונומי, זה לא יהיה לכם רלוונטי וחבל לבזבז את הזמן שלו ושלכם גם יחד.

 למידע נוסף על עורך דין לביטוח לאומי

רוצה להגיב למאמר?

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *