אובדן כושר עבודה לצמיתות: מדריך קצר

תגובות 0 על ידי ב דיני נזיקין
2 ביוני 2015
אובדן כושר עבודה לצמיתות: מדריך קצר

מתי מתקיים אובדן כושר עבודה לצמיתות? מה מבדיל בינו לבין אובדן כושר עבודה זמני? איזה פיצוי מגיע למי שאיבד את כושר עבודתו וכיצד מממשים את הפיצוי? כל מה שרציתם לדעת בנושא, ולא היה לכם את מי לשאול במאמר שלפניכם.

כמה מילים על אובדן כושר עבודה

היכולת להתפרנס ולכלכל את עצמינו ואת המשפחה היא אחד מהנדבכים החשובים ביותר בחיים. במציאות קפיטליסטית של יוקר מחיה גבוה, לא ניתן להתקיים ללא כסף, ומכאן חשיבותו של העיסוק המקצועי שלנו. למרבה הצער, תאונות, אסונות ומחלות יכולים לגרום לכך שאדם יאבד את יכולתו לעבוד כבעבר, וכנגזרת מכך גם את מקור פרנסתו. אדם שחלה בפיברומיאלגיה או בסרטן או שנגרם לו נזק קבוע (נכות) בעקבות תאונת עבודה לא יכול להמשיך לעבוד כבעבר, ואלו דוגמאות למקרים בהם מתקיים אובדן כושר עבודה. לרוב, אובדן כושר עבודה מוגדר כאיבוד של 75 אחוז מכושרו של העובד לעסוק בעבודה בה עסק עד להתרחש התאונה או להתפרצות המחלה או בעבודה דומה בהתאם לניסיונו והשכלתו.

אובדן כושר עבודה

סוגים שונים של אובדן כושר עבודה

אובדן כושר עבודה יכול להיות זמני או לצמיתות. המקרה הראשון מתקיים כאשר החולה או הנפגע מבריאים ומשתקמים, תפקודם חוזר להיות כפי שהיה והם יכולים לחזור לעבוד כבעבר. במקרה כזה החולה יוכל לקבל תגמול לתקופה זמנית, עד להחלמתו. אובדן כושר עבודה לצמיתות, לעומת זאת, מתקיים כאשר החולה מרותק לביתו, ואינו יכול לחזור לתפקוד קודם בשל היותה של הפגיעה בלתי הפיכה.

מה עושים במקרה של אובדן כושר עבודה לצמיתות?

קיימות מספר רשתות ביטחון המציעות תגמול ופיצוי למי שאיבדו את כושר עבודתם לצמיתות.
המוסד לביטוח לאומי מציע קצבאות למי שאינם יכולים לעבוד, בהתאם לרמת הנכות ולמידת חוסר התפקוד שלהם. כדי לקבל את הפיצוי יש להגיש תביעה לביטוח לאומי בהתאם להנחיות המוסד.
במקביל, במידה והחולה או הנפגע ביטח את עצמו גם בפוליסת ביטוח מטעם חברת ביטוח פרטית, הוא רשאי להגיש תביעה לקבלת תגמול גם דרך החברה המבטחת.

אובדן כושר עבודה לצמיתות

חשוב לציין, כי פעמים רבות המוסד לביטוח לאומי והחברה המבטחת נמנעים מלשלם לחולה או לנפגע את התגמול המצופה, באמתלות ותואנות כאלה ואחרות. חשוב להיות עקשיים, אסרטיביים ולא לוותר על הזכויות, גם אם נתקבלה תשובה שלילית בעת הגשת התביעה הראשונה. כמו כן, רצוי להצטייד בעורך דין דיני נזיקין, שמכיר היטב את ההליכים הבירוקרטיים, את פוליסות הביטוח ואת ההיבטים השונים שלהן כמו גם את שפת החוק, על מנת למקסם את התוצאות ולהגדיל את הסיכויים שהתביעה תתקבל.

משרד עורכי דין נעמי אלסטר ייצג חולים ונפגעים רבים שאיבדו את כושר עבודתם לצמיתות אל מול הביטוח הלאומי ואל מול חברות הביטוח השונות. הניסיון של המשרד והמומוחיות שלו יפעלו לטובתכם, כך שתוכלו ליהנות מהתוצאות הרצויות במקום לחוות מפח נפש. פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לרשותכם בכל מה שתצטרכו.

רוצה להגיב למאמר?

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *