איך להצליח בתביעה נגד משרד הביטחון?

תגובות 0 על ידי ב משרד הביטחון
6 במאי 2015
איך להצליח בתביעה נגד משרד הביטחון?

על פי חוק, רשאים אנשי שירות הביטחון שנפגעו במסגרת השירות שלהם (חיילים, שוטרים, מילואימניקים ואנשי שב"כ) וכתוצאה ממנו לתבוע מקצין התגמולים שיכיר בהם כנכים, על מנת שיקבלו פיצוי הולם. 

על אף שזה נשמע, לכאורה, פשוט, בפועל, הדרך אל הפיצוי המיוחל רצופת מכשולים ומייגעת.

כל הסיבות להיעזר בעורך דין כדי להצליח בתביעה

ייצוג משפטי מול חברות ביטוח

כמו כל תביעה בכל תחום משפטי שהוא, תמיד רצוי להיעזר בעורך דין מנוסה ומקצועי כדי להגדיל את הסיכוי שהיא תתקבל, ושגובה הפיצוי יהיה כמה שיותר גבוה ויאפשר לנפגע להשתקם ולקבל סעד ראוי.
נפגעים רבים נוהגים להגיש את התביעה בעצמם כדי לחסוך בעלויות, וסבורים, כי אם הם רק יקראו איזשהוא מדריך מקיף באינטרנט בנושא הם יוכלו לקבל "הוראות הפעלה" ולצאת לדרך בכוחות עצמם.
אך המציאות מלמדת, שמדובר בתהליך ארוך וסבוך, שקשה לעבור ללא ליווי מקצועי של עורך דין.
הגשת תביעה נגד משרד הביטחון כרוכה בהמצאתם של מסמכים רבים, בתיעוד דייקני ומוקפד של מידע ומעל לכל בהוכחת קיומו של קשר סיבתי בין תנאי השירות לבין הפגיעה. לעורך דין דיני נזיקין יש ניסיון בייצוג נפגעי שירות הביטחון מול קצין התגמולים, הוא בעל היכרות מעמיקה עם המערכת שנועדה לטפל בעניינו של התובע ועם כל החוקים והתקנות המפרטים והמסדירים את זכויותיו של הנפגע, ולכן הוא יוכל למקסם את התוצאות עבור התובע.

ליווי של עורך דין יסייע בהשגת פיצוי גבוה יותר

זאת ועוד, כדאי לזכור שגם במידה וקצין התגמולים החליט להכיר בנפגע כזכאי לקבלת פיצוי, על התובע לעבור מסכת נוספת של פרוצדורות והליכים אל מול הוועדה הרפואית שתקבע את אחוז הנכות שלו.
שלב זה הוא קריטי ביותר, היות שבהתאם לשיעור הנכות ייקבע גובה הפיצוי, וגם אותו לא פשוט לנהל לבד ללא הכוונה והדרכה של עורך דין. בהקשר זה ראוי לציין, כי תהליך של הגשת תביעה, על אחת כמה וכמה כאשר הוא נעשה באופן עצמאי, מצריך הרבה חוסן נפשי, סבלנות ואורך רוח. הגשת התביעה עשויה גם להפוך למעין פתיחת פצע כואב, להעלות זכרונות לא נעימים ולעורר לא מעט רגשות סוערים. כאשר אדם שנפגע צריך להתמודד, לצד ההתאוששות מהפגיעה, עם עולם פנימי גועש, הרי שקשה להתפנות כראוי לניהול תביעה באופן עצמאי, וללא פניות ראויה, קשה יהיה לזכות בה.
ליווי של עורך דין, לפיכך, ייקל על התובע בכך, שיהיה מי שידאג לענייניו ויעשה את העבודה בשבילו על הצד הטוב ביותר, כאשר הוא יוכל להתעסק בענייניו הפנימיים, להשתקם, להחלים ולהתאושש.

טיפים נוספים להגשת תביעה למשרד הביטחון >>

משרד עורכי דין נעמי אלסטר פועל בתחום הנזיקין מזה שנים רבות, והוא צבר ניסיון, בין היתר, בייצוג של נפגעי משרד הביטחון. אם תפנו אלינו תוכלו להיות בטוחים, שהתביעה שלכם תתנהל על הצד הטוב ביותר, ושאתם תתקדמו במסלול התביעה כראוי בדרך אל הפיצוי שאתם מחכים לו.

רוצה להגיב למאמר?

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *