אבחון שגוי של רופא ורשלנות רפואית – כל מה שצריך לדעת

תגובות 0 על ידי ב רשלנות רפואית
16 ביולי 2015
אבחון שגוי של רופא ורשלנות רפואית – כל מה שצריך לדעת

מחקרים מהעת האחרונה חושפים, כי הטעויות העיקריות והמסוכנות ביותר של רופאים הן אבחון שגוי. 

היות שהאבחון הוא השלב המקדים של הטיפול, אבחון שגוי שיוביל לבחירה של טיפול שאינו מתאים יכול להסב נזק רב למטופל. מה עושים? מהו אבחון שגוי וכיצד הוא קשור לרשלנות רפואית? כל מה שעליכם לדעת בפנים.

אבחון שגוי הוא אחד מהגורמים המרכזיים לרשלנות רפואית

אבחון שגוי הוא אחת מהסיבות המובילות לרשלנות רפואית, שיכולה להסב זנק גופני או נפשי למטופל.
אבחון הוא מהשלבים הקריטיים ביותר בקביעת הטיפול הרפואי המתאים, ולכן עליו להיעשות בקפידה, במקצועיות וברצינות. מאחר שקיימת קשת רחבה של בדיקות ומכיוון שבפועל לא תמיד ניתן לבצע את כל הבדיקות האפשרויות לכל חולה, קורה לעיתים, שרופאים "מפספסים", כך שאין להם תמונה מספיק מלאה והם מבצעים אבחון שגוי.

אבחון של רשלנות רפואית

כאשר מטופל פונה לרופא על רקע כאבי בטן, יכול להיות מגוון עצום של סיבות לכך, אך היות שלא ניתן להתחיל לקיים את כל קשת הבדיקות האפשרויות לכל מטופל, לעיתים מטופלים משלמים את המחיר, כאשר הבעייה הרפואית שלהם כלל לא אובחנה או אובחנה באופן שגוי.
אבחון שגוי, לפיכך, נופל תחת הקטגוריה של רשלנות רפואית, המתרחשת כאשר רופא סטה מנורמות ההתנהגות המקובלות ונהג באופן בלתי סביר כלפי מטופל, בצורה שהסבה לו, למטופל, נזק, שלא היה נגרם לו אילולא התנהגות בלתי סבירה זו של הרופא.

לפנות לעורך דין גם כאשר ישנו חשש קטן ביותר לביצועו של אבחון לקוי

מאחר שכאמור, אבחון שגוי יכול לגרום נזק למטופל, שיכול לבוא לידי ביטוי בהרעה של מצבו הרפואי, מטופל יכול, בדיעבד, להגיש תביעה, לא במטרה לנסות לתקן את הנזק אלא כדי לקבל פיצוי הולם.
הבעייה היא, שברוב המקרים, המטופל לא יודע שבוצע לו אבחון לקוי. המטופל יודע כי הוא סובל, אך הוא לא מבין את הסיבה לכך, בין אם מאחר שהרופאים אינם נוטלים אחריות ולא מספרים למטופל כי הוא אובחן על-ידם באופן שגוי ובין אם מכיוון שהשפה המקצועית של הרופא אינה מובנת להדיוט, שגם לא מצליח לקרוא את מסמכי האשפוז ואת המידע שנרשם בתיק הרפואי שלו. לכן, כאשר ישנו חשד ראשוני, ולו הקטן ביותר, מומלץ לפנות במהרה לעורך דין, כדי שניתן יהיה להעריך את סיכויי התביעה ולפעול בהתאם.

משרד עו"ד נעמי אלסטר עומד לרשותכם

משרד עורכי דין נעמי אלסטר מטפל מזה שנים רבות בתיקי רשלנות רפואית, שנגרמה על רקע אבחון שגוי ועל רקע מגוון סיבות נוספות. כדי למקסם את סיכויי התביעה שלכם ואת האפשרות לקבל פיצוי ראוי בעבור הנזק, פנו אלינו, ואנחנו נציע לכם את הליווי המסור והמקצועי ביותר, שגם ייטיב את התוצאות עבורכם.

רוצה להגיב למאמר?

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *