חברת הביטוח לא משלמת- מה עושים?

תגובות 0 על ידי ב חברות ביטוח
19 ביוני 2015
חברת הביטוח לא משלמת- מה עושים?

נקלעתם לתאונת דרכים, הגשתם תביעה לחברת הביטוח, אך זו מסרבת לשלם לכם את הפיצוי המיוחל? אל תאמרו נואש ואל תרימו ידיים. בעזרת עורך דין מקצועי המתמחה בתחום דיני הנזיקין תוכלו להילחם על מה שמגיע לכם, ולא לקבל את תשובתה של חברת הביטוח כגזירת גורל.

מדוע חברות הביטוח נמנעות לשלם על אף שהן מחוייבות לעשות זאת על-פי חוק?

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים קובע, כי כל נפגע תאונת דרכים, בין אם הוא אחראי לגרימתה ובין אם לא, זכאי לפיצוי שיינתן לו על-ידי החברה המבטחת את הרכב בביטוח חובה. למרות זאת, ועל אף שמדובר בחובה חוקית של חברות הביטוח כלפי מבוטחיהן, הללו מוצאות שלל תירוצים ותואנות כדי לא לשלם את חבותן. מדוע זה קורה? מכיוון שחברות הביטוח הן גוף כלכלי לכל דבר, השואף למקסום רווחים, ועל כן הוא אינו ממהר לחלק מכספיו לכל נפגע כאשר הוא אינו חייב באמת לעשות זאת.

פנייה אל עורך דין מקצועי

השיטה המוכרת ביותר בה משתמשות חברות הביטוח כדי להימנע מהתשלום היא למצוא פרשנות מחודשת ובלתי סבירה להגדרות הקיימות בפוליסה תוך ניצול העובדה, שהמבוטח הממוצע לא מספיק בקיא בפרטי הפוליסה ואין לא את הידע הדרוש כדי לעמוד על זכויותיו.

קבלת כספי פיצוי לאחר תאונה יכולה להשפיע לטובה, ובמידה משמעותית, על תהליך השיקום לאחריה, זאת בייחוד אם המעורב בתאונה נפגע במידה שגרמה לו לאבד את כושרו להתפרנס והוא צריך לעבור תקופת שיקום ארוכה בבית. קבלת הפיצוי תאפשר לנפגע להיות רגוע, מעצם הידיעה, כי הוא אינו צריך לשלם מכיסו בעבור הנזקים שנגרמו לרכב, וכי הוא יכול אף ליהנות מהכנסה נוספת שתספק לו ביטחון כלכלי.
לאור החשיבות של כספי הפיצויים, רצוי שלא לוותר, אלא לפנות לעורך דין שיסייע לנפגע להיאבק על זכויותיו מול חברת הביטוח ולממשן.

ויכוח משפטי

כיצד עורך דין מקצועי יוכל לסייע?

לעורך דין העוסק בדיני נזיקין, המתמחה בייצוג נפגעי תאונות דרכים אל מול חברת הביטוח, יש את הידע הדרוש כדי לנהל משא ומתן מול חברת הביטוח וכדי להגיש תביעה באופן האולטימטיבי, שיגדיל את הסיכויים כי התביעה תתקבל. עורך דין תאונות דרכים, שמכיר את פוליסות הביטוח השונות על כל היבטיהן, יידע כיצד לגרום לחברת הביטוח לחזור בה ולשלם את הפיצוי המצופה. כאמור, לחברות הביטוח קל יותר להפעיל מניפולציות על המבוטחים ההדיוטות, שאין להם מספיק ידע, אך כאשר עליהן להתמודד מול עורכי דין, הבקיאים באופן מדוקדק ומעמיק בכל פרטי הביטוחים, קשה להן יותר להפעיל שרירים.
עורך דין תאונות דרכים יספק לנפגע את הביטחון הדרוש ואת ההכוונה המקצועית באשר לדרך הפעולה ההולמת שתוביל אותו אל הכספים המגיעים לו.

משרד עורכי דין נעמי אלסטר, המתמחה בדיני נזיקין, והמעסיק, בין היתר, גם עורכי דין מומחים בתחום תאונות הדרכים, ישמח לתת לכם את הייעוץ המקצועי והליווי המשפטי בדרך כל כספי הפיצויים שאתם כה זקוקים להם.

אולי תהיו מעוניינים לקרוא גם על: חברת הביטוח לא הגישה כתב הגנה – מה עושים?

רוצה להגיב למאמר?

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *