תביעה נגד ביטוח לאומי

10 במאי 2015
תביעה נגד ביטוח לאומי

נפצעתם בתאונת עבודה ואתם רוצים להגיש תביעה לביטוח לאומי? נגרם לכם נזק בריאותי בעקבות העבודה, ואתם מעוניינים להיות מוכרים כנפגעי תאונת עבודה? קבלו כמה טיפים שיעזרו לכם להתנהל נכון יותר מול ביטוח לאומי, ובכך להגדיל את הסיכויים, כי תקבלו את הפיצוי המיוחל.

תיעוד השתלשלות האירועים לפרטי פרטים

רשמו את כל פרטי השתלשלות האירוע שלב אחר שלב סמוך למועד התרחשותו. אם חליתם במחלת מקצוע, קשה יותר יהיה להצביע בדיוק על מועד התפרצות המחלה היות שהיא מתחילה בתסמינים שלאט לאט מתגברים, אך כדאי כבר מרגע שאתם חשים בהם להתחיל לתעד זאת. בעת מילוי טפסי הגשת התביעה יהיה עליכם לספק כמה שיותר פרטים מדוייקים, ותשכילו לעשות אם תתעדו אותם מראש.

עו"ד נעמי אלסטר

עו"ד נעמי אלסטר, בעלת המשרד

לגשת מיד לקבל טיפול רפואי

בשלב כזה או אחר, בשל הפציעה או הכאבים, אתם וודאי תיגשו לקבל טיפול רפואי. אם לרגע חשבתם לא לעשות זאת, חשבו שנית. כדי לקבל פיצוי מביטוח לאומי עליכם להוכיח כי נגרם לכם נזק שהוא תוצאה ישירה של עבודתכם, וללא מסמכים רפואיים יהיה לכם קשה מאוד לעשות זאת. גשו לרופא או למיון לקבל טיפול ובקשו שייפתח לכם "תיק תאונת עבודה". בסוף הטיפול יהיה עליכם לקבל טופס תעודה ראשונית לנפגע תאונת עבודה, שבהמשך יהווה ראייה שתוכלו להשתמש בה בעת הגשת התביעה.

להיעזר באתר של ביטוח לאומי לקבלת מידע נוסף

באתר של המוסד לביטוח לאומי ישנו הסבר מעמיק ומפורט על אופן הגשת התביעה לביטוח לאומי להכרה בכם כנפגעי תאונת עבודה. לפני שאתם ניגשים ל"ת'כלס", רצוי לעבור על ההוראות וההנחיות של המוסד לביטוח לאומי כדי לוודא שאתם לא מפספסים דבר מה, שעשוי אחר כך להוביל לכך שתיענו בשלילה.

לשמור מסמכים רפואיים ולאסוף קבלות על הוצאות

שמרו את כל האישורים, הדו"חות והמסמכים הרפואיים שתקבלו לאורך התקופה, לרבות בדיקות דם, אבחנות רפואיות, הפניות למומחים וכיוצא בזה. כמו כן, אספו את כל הקבלות בעבור ההוצאות שהיו לכם על רקע הפגיעה, על מנת שתוכלו לקבל עליהן החזר.

להתייעץ עם עורך דין דיני נזיקין

רצוי להתייעץ כמה שיותר מהר עם עורך דין המתמחה בדיני נזיקין, שיש לו ניסיון בייצוג נפגעי תאונות עבודה אל מול ביטוח לאומי. על אף שניתן לתבוע את הביטוח הלאומי באופן עצמאי, המציאות מלמדת, שכאשר מצטיידים בעורך דין מקצועי ובעל ניסיון, הסיכויים טובים יותר לקבל את דמי הפגיעה ו/או את קצבת הנכות הדרושות לכם. ביטוח הלאומי הוא מערכת בירוקרטית סבוכה, ותהליך הגשת תביעה כזו יכול להיות ארוך, מתיש ומתסכל.
הכוונה נכונה של איש מקצוע תספק לכם ביטחון ותמקסם את התוצאות עבורכם.

למידע נוסף – עורך דין ביטוח לאומי

אנחנו במשרד עורכי דין אלסטר נשמח לעמוד לרשותכם כדי ללוות אתכם לאורך כל תהליך הגשת התביעה. אנחנו נעשה את המירב כדי שתוכלו לקבל את מה שמגיע לכם ונילחם על הזכויות שלכם עד לכדי מימושן.
03-575-4327

רוצה להגיב למאמר?

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *