ייצוג משפטי מול חברות ביטוח

תגובות 0 על ידי ב חברות ביטוח
15 במרץ 2015
ייצוג משפטי מול חברות ביטוח

מה החשיבות של בחירת עורך דין מיומן ומנוסה בתחום, כאשר רוצים ייצוג משפטי מול חברות ביטוח? על נושא זה, נדבר בהרחבה במאמר שלפניכם.

הישראלי הממוצע מוציא לא מעט כסף על פוליסות ביטוח בתחומי חיים שונים כדי שבבוא היום וברגע האמת, אם יתרחש אירוע שבו הוא חלילה ייפגע, הוא יוכל לקבל פיצוי הולם בעבור הנזקים.

העובדה שיש לנו פוליסת ביטוח מקנה לנו ביטחון, מעצם הידיעה, שיום אחד, אם יקרה לנו משהו, יהיה מי שייקח על כך אחריות, יישא בעלויות הרפואיות ויעניק לנו פיצוי שיאפשר להתאושש ולהשתקם ללא דאגות מיותרות. המציאות מלמדת, שלא תמיד הדברים מתנהלים כפי שהם אמורים להתנהל, וכי במקרים רבים, חברות הביטוח מערימות על התובעים קשיים רבים בדרך אל קבלת הפיצוי ובמקרים אחרים הן אף דוחות את בקשת התביעה.

חברת הביטוח לא ששות לשלם למבוטחים

חברות הביטוח הן גוף פיננסי, שמטרתו למקסם רווחים. בדומה לבנק, שהאינטרס שלו הוא להרוויח על חשבון הלקוח, ועל כן הוא גם, למשל, ימכור ללקוח הלוואה יקרה יותר ממה שהמציאות באמת מחייבת, גם מטרתן של חברות הביטוח היא זהה, ועל כן הן יפעלו בכל האמצעים כדי לחסוך בהוצאות, מה שבא לידי ביטוי בדחייה חוזרת ונשנית של תביעות ללא בסיס מוצדק.

ייצוג משפטי מול חברות ביטוח
פעמים רבות דוחות חברות הביטוח תביעות של מבוטחים על רקע מה שהן מכנות "אי גילוי", שהמשמעות שלו הוא שהמבוטח הסתיר מידע על מצבו עת הוא רכש את פוליסת הביטוח. העובדה, כי בחברות הביטוח עובדים עורכי דין המכונים "מסלקי תביעות", שכל תפקידם הוא להיפטר מתביעות המוגשות לחברת הביטוח כדי לחסוך להן כסף- רק מחזקת עוד יותר את הטענה, שלא ממש איכפת להן מטובתו של המבוטח, וכי הן יעשו כל שלאל ידן כדי להימנע מלשלם לו.

אם לזאת נוסיף את הבורות של המבוטח הממוצע, שלא תמיד יודע מה לעשות אחרי תאונת דרכים, לא מבין את החשיבות של שמירת מסמכים רפואיים ולא יודע שעליו לתעד כמה שיותר פרטים- הרי שלחברת הביטוח קל להדוף תביעות של מבוטחים, וכאן טמון סוד כוחו של הייצוג המשפטי מול חברת הביטוח.

עם ייצוג משפטי הולם יהיה קשה לחברת הביטוח להפעיל שרירים

חברת הביטוח אולי יכולה להצליח למצוא פרצות בחוק כדי לא לשלם למבוטח ההדיוט, שלא מספיק מכיר את החוק ובקיא בו, אך היא תתקשה לעשות זאת כאשר המבוטח מיוצג על-ידי עורך דין שמכיר את החקיקה, שיש לו ניסיון בייצוג לקוחות מול חברות הביטוח ושהתמחה בדיני נזיקין. חברות הביטוח הן גיבורות על חלשים, ועל כן מה שצריך המבוטח לעשות הוא לשכור עורך דין בעל ניסיון, כדי שחברות הביטוח לא יוכלו להפעיל עליו שרירים. ככל שעורך הדין יהיה מנוסה יותר בייצוג מבוטחים, ככל שהוא טיפל במספר רב יותר של תיקים וככל שהוא מכיר יותר לעומק את שיטת הפעולה של חברת הביטוח- כך הסיכויים שהמבוטח ייקבל את הפיצוי המצופה הם גבוהים יותר.

אם אתם מחפשים משרד עורכי דין שייצג אתכם נאמנה בדרך אל קבלת הפיצוי המיוחל, פנו בהקדם למשרד עו"ד נעמי אלסטר. אנחנו נעניק לכם ייעוץ משפטי הולם ונלווה אתכם לאורך השלבים השונים בדרך ועד להשגת התוצאות הרצויות.

רוצה להגיב למאמר?

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *