מהי רשלנות מקצועית ומתי נזדקק לעו"ד המתמחה בכך?

תגובות 0 על ידי ב ייצוג משפטי, תביעות
20 ביולי 2015
מהי רשלנות מקצועית ומתי נזדקק לעו"ד המתמחה בכך?

רשלנות מקצועית? כן, יש דבר כזה. בין אם מדובר ברואה חשבון שגרם לכאוס מוחלט בהתנהלות הפיננסית של העסק שלכם או לעורך דין שלא העניק לכם ליווי משפטי ראוי- כאשר אתם משלמים כסף, מגיע לכם לקבל את השירות הטוב ביותר, וכאשר זה לא קורה ונפגעתם בשל כך, ייתכן כי חוויתם רשלנות מקצועית. כל הפרטים שעליכם לדעת במאמר שלהלן.

מהי בעצם רשלנות מקצועית?

בדומה לרשלנות רפואית המתקיימת כאשר רופא לא מילא את חובת הזהירות המוטלת עליו כלפי המטופל וחרג מנורמות הטיפול המקובלות באופן שפגע במטופל, כך רשלנות מקצועית משמעותה התרשלות של כל בעל מקצוע אחר, המהווה חריגה או סטייה מנורמת ההתנהגות המקובלת במקצוע, ואשר הסבה נזק לצרכן השירות. רשלנות מקצועית מעוגנת בחוק בסעיף 35 לפקודת הנזיקין משנת 1968, לפיה: "עשה אדם מעשה שאדם סביר ונבון לא היה עושה באותן נסיבות או לא עשה מעשה שאדם סביר ונבון היה עושה באותן נסיבות, או שבמשלח-יד פלוני לא השתמש במיומנות, או לא נקט מידת זהירות, שאדם סביר ונבון וכשיר לפעול באותו משלח-יד היה משתמש או נוקט באותן נסיבות – הרי זו התרשלות; ואם התרשל כאמור ביחס לאדם אחר, שלגביו יש לו באותן נסיבות חובה שלא לנהוג כפי שנהג, הרי זו רשלנות, והגורם ברשלנותו נזק לזולתו עושה עוולה".

רשלנות מקצועית

כל התקשרות בין נותן למקבל שירות היא מעין הסכם או חוזה, לעיתים ג'נטלמני ולעיתים כתוב וממשי, במסגרתו מתחייב בעל השירות לספק את השירות הטוב והמקצועי ביותר תמורת הכסף שמשלם לו הלקוח. הרשלנות המקצועית נועדה להגן על מקבל השירות ולאפשר לו לקבל פיצוי הולם כאשר נגרמו לו נזקים בשל שירות לקוי, במסגרתו לא קויימה החובה שהוטלה על ספק השירות כלפי מקבל השירות.

מהנדס שלא בחן כראוי את תנאי השטח, עבודת בנייה שבוצעה בניגוד לחוק או עורך דין שלא בדק בטאבו את מצב זכויות הבעלות בדירה המוצעת למכירה- כל אלה הן דוגמאות להתנהגות שיש בה מחדל, שאינה מתיישבת עם נורמות ההתנהגות המקובלות ושיכולה לגרום לנזק עבור הלקוח.

היעזרו בעורך דין כדי להוכיח כי נגרמה לכם רשלנות מקצועית

הוכחת קיומה של רשלנות מקצועית אינה תהליך פשוט היות שנטל ההוכחה מוטל על הלקוח. גם כאשר נראה כי אין כל ספק לגבי קיומה, בית המשפט דורש להוכיחה, וכן מבקש למצוא כי קיים קשר בין הנזק שנגרם ללקוח לבין התרשלותו של בעל המקצוע. לכן, אם אתם סבורים שנגרמה לכם רשלנות מצד בעל מקצוע בתחום זה או אחר, מומלץ  לפנות במהרה לעורך דין שייתן לכם ליווי משפטי ראוי וייצג אתכם בהצלחה לאורך דרך עד לקבלת הפיצוי הרצוי.

משרד עורכי דין נעמי אלסטר מתמחה, בין היתר, בתחום הרשלנות המקצועית, והוא יעמוד לרשותכם תמיד לרשותכם על מנת שתוכלו לתבוע את מה שמגיע לכם ולקבל פיצוי בעבור הנזק שנגרם לכם, כך שהצדק ייצא לאור.

רוצה להגיב למאמר?

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *