נפגעתם בתאונת דרכים ואתם לא לגמרי יודעים מה זה אומר מבחינת הזכויות שלכם?

אתם עדיין נסערים מהאירוע, ולא בטוחים מה עליכם לעשות קודם? כל המידע הראשוני שיסייע לכם להתעשת ולממש את הזכויות שלכם בשורות הבאות.

לכל מי שנפגע בתאונת דרכים מגיע פיצוי

נתחיל מהתחלה. חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים הוא החוק המסדיר את עניין הפיצויים בהתרחש תאונת דרכים. השורה התחתונה של החוק היא, כי נהג (או יתר הנוסעים ברכב או משתמשי דרכים אחרים שנפגעו במסגרת התאונה) שניזוק גופו בתאונת דרכים, יהיה זכאי לפיצוי בעבור הנזקים שנגרמו לו, זאת ללא קשר לשאלה אם התאונה נגרמה באחריותו והאם הוא אשם בהתרחשותה. החוק נועד, למעשה, לאפשר לכל מי שנגרם לו נזק כתוצאה מתאונה לקבל פיצוי, אומנם לא מלא, אך כזה שאמור לכסות הוצאות רפואיות, ולפצות על אובדן כושר ההשתכרות ועל הסבל הפיזי שכרוך בתקופת ההתאוששות מהפגיעה.
העניין הוא, שעל אף שהחוק היבש עשוי לרמוז על כך שקבלת הפיצוי היא פשוטה וקלה, במציאות הדברים אינם באמת כך.

חברות הביטוח אינן תמיד ששות לשלם למבוטח

הגשת תביעה לחברה המבטחת את הרכב היא תהליך לא פשוט, המצריך שליטה מעמיקה בפרטי המקרה, תיעוד של מסמכים רלוונטיים, רפואיים בעיקר, איסוף פרטי כל המעורבים בתאונה ועוד. מאחר שחברות הביטוח מתנהלות כגוף כלכלי הן פועלות למקסום רווחיהן על חשבון המבוטח, מה שבא לידי ביטוי בפועל בקשיים שהן מערימות על התובעים בדרך אל קבלת הפיצוי.

כך למשל, חברות הביטוח מפעילות חוקרים מטעמן שמטרתם לבחון האם אכן מגיע לכם פיצוי.
החוקרים הללו יכולים לגשת אל המעורבים בתאונה באופן אישי ולבקש מהם לענות על שאלות, וכל טעות קטנה במתן התשובה או פרט שהם לא זכרו עלולים לעלות ביוקר בהמשך ולפעול לרעתם.

לאור זאת אנחנו ממליצים בחום לפנות לעורך דין העוסק בתחום הנזיקין מיד עם התרחשות התאונה או קצת שהרוחות נרגעות ומתחילים לעכל את אשר קרה. דווקא כשאנחנו בסערת רגשות לאור חוויה לא קלה, כשהכל מתבלבל ואנחנו מאבדים את הצפון, איש מקצועי חיצוני, שיגיד לנו מה לעשות, מתי ואיך, הוא בדיוק מה שאנחנו זקוקים לו. הידיעה הזו, שיש מי שאומר לכם מה נכון לאותו הרגע ואיך בדיוק לבצע את זה, תגרום לכם להרגיש בטוחים יותר ופנויים יותר להתעסק עם כל הפן הרגשי הלא פשוט של החוויה שעברתם.

משרד עורכי הדין נעמי אלסטר ושות' ילווה אתכם עד לקבלת הפיצוי

משרד עורכי דין אלסטר נעמי ושות' עוסק בכל תחומי הנזיקין, לרבות בתאונות דרכים, והוא ערוך לעמוד לרשותכם כדי לתת לכם את הליווי הדרוש החל מרגע התאונה ועד למימוש בפועל של הזכויות שלכם, כלומר, עד לקבלת הכסף המצופה. המשרד ייצג בהצלחה נפגעי תאונות דרכים רבים בדרך אל כספי הפיצויים שלהם, ועורכי הדין שלו ישמחו לתת גם לכם מענה ראוי לצרכים המשפטיים בעקבות התאונה.

קיראו גם על: