מתי נצטרך עורך דין דיני נזיקין ותאונות דרכים?

21 במאי 2015
מתי נצטרך עורך דין דיני נזיקין ותאונות דרכים?

תביעות נזיקין הן מהתביעות הנפוצות ביותר כיום, ולכן גם שומעים עליהן יותר ויותר. דיני הנזיקין עוסקים בשורה של מצבים שבהם נגרם נזק לאדם, והם הפכו לנישה גדולה מאוד בעולם המשפט. עורכי דין המתמחים בדיני נזיקין יכולים לייצג נפגעי רשלנות רפואית, נפגעי תאונת עבודה, נפגעי תאונות דרכים ונפגעים המעוניינים לתבוע את ביטוח לאומי או את משרד הביטחון. 

אז מתי תזדקקו לעורך דין דיני נזיקין ותאונות דרכים? על מנת לעשות קצת סדר בבלאגן, התשובה לפניכם מיד.

כאשר נפגעתם בתאונת דרכים עליכם לפנות לעורך דין תאונות דרכים

תחום הנזיקין כולל את כל התרחישים בהם נגרם נזק לגופו או לנפשו של אדם, ושבעטים הוא רשאי לתבוע פיצוי הולם. עורך דין דיני נזיקין ותאונות דרכים הוא עורך דין שהתמחה בדיני הנזיקין ושיש לו ניסיון בייצוג נפגעי נזיקין בתחום תאונות הדרכים.

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים מאפשר לכל מי שנפגע כתוצאה מתאונת דרכים לקבל פיצוי על הנזק שנגרם לו, ללא קשר לשאלת האחריות שלו לגרימת התאונה. העניין היא, שכל התהליך שיש לעבור עד לקבלת הפיצוי מהחברה המבטחת הוא מסורבל, עמוס, מתיש ומייגע, בייחוד אם מנהלים אותו לבד, וכאן נכנס לתמונה עורך דין דיני נזיקין ותאונות דרכים.

תאונות דרכים

פנייה לעורך דין תאונות דרכים תבטיח מימוש פשוט יותר של חוק הפיצויים, פחות עוגמת נפש, פחות התעסקות עם בירוקרטיה או במילים אחרות פחות כאב ראש. הפיצוי לנפגע אמור להינתן על-ידי החברה שממנה נרכשה פוליסת ביטוח החובה על-ידי נהג הרכב הפוגע. מכיוון שחברות הביטוח אינן ממהרות להוציא מכיסן כסף כאשר הן לא באמת חייבות לעשות זאת, ניהול עצמאי של תהליך הגשת התביעה לחברת הביטוח יכול בקלות להסתיים בכישלון.

לעומת זאת, כאשר מצטיידים בעורך דין בעל ניסיון, שמכיר היטב את החוק ויודע באלו תירוצים משתמשות חברות הביטוח כדי לא לשלם, גם כאשר המקרה מצדיק בהחלט מתן פיצוי, ניתן לקבל את הפיצוי מהר יותר וביעילות רבה יותר.

כך תבחרו עורך דין תאונות דרכים: 3 דגשים חשובים

משהבנו מתי יש לפנות לעורך דין דיני נזיקין ותאונות דרכים, נשאלת כעת השאלה, לאיזה עורך דין מבין כל עורכי הדין הפועלים בתחום והרשומים בלשכת עורכי הדין כדאי לפנות.
הנה כמה דגשים חשובים לבחירת עורך הדין שלכם:

  1. בדקו האם עורך הדין נחל זה מכבר הצלחות בתביעות נזיקין על רקע תאונות דרכים, ומהו גובה הפיצוי שנפסק לתובע.
  2. בדקו מהי עלות שכר הטירחה שגובה עורך הדין כדי לוודא שאתם יכולים לממן את ההוצאות.
    עורכי דין שונים בתחום הנזיקין גובים עלויות שונות, ולצד מקצועיות, חשוב שתבחרו עורך דין שאתם יכולים לשכור את שירותיו.
  3. היפגשו עם עורך הדין פעם ראשונה (המוצעת על-ידי עורכי דין רבים ללא עלות) כדי להתוודע אליו, לחוש את הבן שיושב מולכם ולבחון שנעים לכם ושהאינטראקציה חיובית. חשוב מאוד שתיעזרו בעורך דין שאתם משדרים איתו על אותו גל וחשים איתו בנוח.

משרד עורכי הדין נעמי אלסטר מתמחה, בין היתר, בייצוג נפגעי תאונות דרכים והוא צבר מוניטין רב בנישה משפטית זו. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, לענות על כל שאלה ולהעניק ייעוץ משפטי שהולם את הצרכים. צרו איתנו קשר עוד היום טלפונית או דרך האתר: 03-5754327.

רוצה להגיב למאמר?

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *