לפי דו"ח תאונות העבודה בישראל, שפורסם לאחרונה על-ידי המוסד לביטוח לאומי ומשרד הכלכלה, קרוב ל-190 אלף עובדים נפצעו בתאונות עבודה בין השנים 2009 ועד 2012. אלו זכויות מגיעות לנפגעי תאונות עבודה לפי חוק ביטוח לאומי? מה עליכם לעשות כדי לקבל הכרה של ביטוח לאומי כנפגעי תאונות עבודה? וכיצד עורך דין תאונות עבודה יוכל לעזור לכם? כל המידע לפניכם.

כמה מילים על ההטבות שמגיעות לנפגעי תאונות עבודה

נפגעי תאונת עבודהנפגעי תאונות עבודה זכאים לקבל מהמוסד לביטוח לאומי דמי פגיעה, שהם תשלום חד-פעמי המוענק להם במשך 3 חודשים מיום הפציעה, בעבור אובדן כושר ההשתכרות, ורק בתנאי שהם אינם מסוגלים לחזור לעבודתם או לעבודה אחרת כתוצאה מהפגיעה.

גובה דמי הפגיעה עומד על 75% מהכנסתו של הנפגע בשלושת החודשים שקדמו ל-1 בחודש בו נפסקה עבודתו עקב הפציעה.
נפגע תאונת עבודה, שלאחר פרק זמן זה יוותר עם פגיעה קבועה, היינו נכות, יהיה זכאי לקבצת נכות, שגובהה ייקבע בהתאם לשיעור הנכות שלו, עליו תחליט וועדה רפואית מיוחדת הפועלת מטעם הביטוח הלאומי.

נפגעי תאונות עבודה בדרך כלל עומדים בפני תקופת התאוששות לא קלה. ההחלמה מהפציעה עצמה, שהיא לעיתים ארוכה ומלווה בכאבים פיזיים, עלולה להקרין גם עם המצב הנפשי, מה שיכול לבוא לידי ביטוי בחוסר מצב רוח, בהיעדר מוטיבציה, בתחושה של חוסר אנרגיה ובמקרים קשים אף בדיכאון.
אם נוסיף לכל זה את העובדה, שרבים מנפגעי תאונות העבודה גם מאבדים את כושר העבודה שלהם לפרקי זמן משמעותיים, הרי שמדובר במציאות לא קלה. התמיכה הכלכלית שמעניק ביטוח לאומי לאזרחים ותושבים שהוכרו כנפגעי תאונת עבודה היא, אם כן, נקודת אור גדולה בתוך מצב לא פשוט, ולכן כדאי למצות את כל המאמצים כדי שניתן יהיה ליהנות ממנה.

פנו לעורך דין תאונות עבודה כדי לממש את הסיוע הכלכלי שעומד לרשותכם

הבעייה היא, שרבים מנפגעי תאונות העבודה אינם מודעים לכך, שיש להם זכויות שכדאי לנצל, או שהם מותשים, עייפים, כואבים והמומים מעצם האירוע שחוו, עד שאין להם פנאי פיזי או נפשי להתעסק עם עניינים בירוקרטיים ועם פרוצדורות מסורבלות, המתאפיינות בלא מעט "סחבת" וכאב ראש.
משרד עורכי דין נעמי אלסטר מתמחה, בין היתר, בדיני נזיקין, ועוסק בייצוג של נפגעי תאונות עבודה, בדרך אל מימוש ההטבות המגיעות להם. פנו אלינו, ואנחנו נעניק לכם את הליווי המשפטי הטוב ביותר, כדי שתוכלו גם ליהנות מביטחון כלכלי במהלך ההתאוששות מהפגיעה וגם להתרכז בהחלמה שלכם, מבלי להתעסק בענייני דה-יומה זניחים ההופכים לנטל של ממש.