באילו מקרים ניתן להגיש תביעה על אובדן כושר עבודה? מדוע רצוי להיעזר בעורך דין כדי לממש את ההטבה ולקבל פיצוי? כל התשובות לכל השאלות הבוערות לפניכם.

על הקשיים עשויות להציב חברות הביטוח

אובדן כושר עבודה מתקיים כאשר אדם שנפגע מתאונה או סובל ממחלה עקב כך נפגע משמעותית ביכולתו להשתכר לאורך זמן.  מעבר לכך ישנם מקרים בהם הפגיעה מותירה את האדם עם נכות זמנית ואף נכות לצמיתות. לעיתים אדם ביטח עצמו בפני אובדן מקצועו, ובקרות הארוע בו הוא מאבד את היכולת לעסוק במקצועו – לעיתים חברת הביטוח מתנערת מחובתה לפצותו.

רבים מאתנו מבוטחים דרך המעביד או באופן עצמאי או דרך בן הזוג בפוליסת אי כושר בעבודה ו/או פוליסת תאונות אישיות ו/או פוליסת נכות ו/או פוליסת אובדן מקצוע.

לידיעתך, במרבית הפוליסות יש חובה להודיע מיד על אירוע הנזק לחברת הביטוח וקיימת התיישנות של 3 שנים.

באופן כללי, במקרה כזה, עומדת לזכותו של הנפגע האפשרות לקבל כספים מחברת הביטוח בעבור אי יכולתו להתפרנס. נשמע פשוט וקל? אז זהו, שזה לא תמיד כך.

בחור שוכב מאושפז


בפועל, פעמים רבות חברות הביטוח, הפועלות כגוף כלכלי שמטרתו למקסם רווחים, מערימות לא מעט קשיים על כל מי שמבקש לממש את ההטבה שמגיעה לו וליהנות מכספי ביטוח שאמורים לספק עבורו גב כלכלי.

חברות הביטוח בודקות את המסמכים הרפואיים המוגשים על-ידי התובע בצורה מאוד מדוקדקת, הן יכולות לדרוש מהנפגע להיבדק על-ידי מומחה רפואי הפועל מטעמן, פעמים רבות הן מוצאות הצדקה לשלם סכומי פיצויים נמוכים יותר ממה שבאמת מגיע לנפגע, כמו למשל שהנפגע הסתיר מהן, כביכול, פרטים רפואיים, עם רכישת הפוליסה, ולעיתים הן אף מנהלות מעקבים אחר המבקשים לקבל פיצוי, כדי להוכיח שהם לא עומדים בתנאי הפוליסה.

מתוסכל מחברת הביטוח


המסקנה מכל המתואר לעיל היא, כי אם אתם מחליטים לנהל את כל ההליך הזה לבד, סביר להניח שתמצאו את עצמכם מהר מאוד אובדי עצות, מתוסכלים וחסרי אונים, מתקשים להתמודד עם ה"ענק" הניצב למולכם. אולם, אם תפקידו את משימת הניהול של כל התהליך המתיש הזה בידי עורך דין מקצועי, שמתמחה בתחום ושמכיר היטב את ה"טריקים" בהם משתמשות חברות הביטוח כדי להתחמק מתשלום, לא רק שתמקסמו את הסיכויים ליהנות מהפיצוי המצופה, אלא שגם תחסכו לעצמכם הרבה אכזבה ועוגמת נפש.

פנו בהקדם למשרד עורכי דין נעמי אלסטר

אל תרימו ידיים רק מכיוון שחברת הביטוח מנסה לאתגר אתכם – פנו אל עו"ד תביעת כושר עבודה המנוסה בתחום. אל תוותרו על זכויותיכם ומצאו את הכוחות ואת המשאבים הנפשיים להיטיב עם מצבכם. אם איבדתם את יכולתם לעבוד ולהשתכר בעקבות תאונה או מחלה, ואם חברת הביטוח סירבה לתת לכם פיצוי בעבור אובדן כושר עבודה, אנחנו נשמח לסייע לכם להשיג את הפיצוי המיוחל, שיאפשר לכם ליהנות מביטחון כלכלי בתקופה קשה זו בחייכם.

משרד עו"ד נעמי אלסטר מתמחה בתחום של דיני נזיקין, וייצג, זה מכבר, לקוחות רבים בתחום של אובדן כושר עבודה. אנחנו נעשה כל שלאל ידינו כדי לחלץ אתכם מהמצוקה בה אתם שרויים, וכדי להגדיל את הסיכויים שהתביעה שלכם תתקבל ושתזכו בסכומי הפיצויים להם אתם מייחלים.